Trina Solar

2021-4-20 · Fotowoltaika

Producent paneli najwyższej jakości

Na rynku: od 1997 roku

Pochodzenie: Chiny
Siedziba:
Changzhou w Chinach
Oddziały:
Japonia, Korea Południowa, Wietnam, Hiszpania, Francja, Włochy, USA, Meksyk, Kolumbia, Brazylia i Chile

Strona: https://www.trinasolar.com/us


 

O FIRMIE

Firma Trina Solar przeznacza ogromne środki na udoskonalanie swoich technologii, mającymi poprawić jakość i wydajność ich produktów. Trina Solar posiada także ponad 400 patentów, co świadczy o pokaźnym rozwoju tego fotowoltaicznego giganta.

 

Trina Solar sponsorowała jeden z teamów Formuły 1, Lotus Renault, którego kierowcą był nasz rodak - Robert Kubica.

Robert Kubica

 

O PANELACH 

Firma Trina Solar rocznie dostarcza paneli o mocy ok. 10 GW, dla przykładu w Polsce moc osiągana z OZE wynosi ok. 300 MW. 

Podczas procesu produkcji ogniwa poddaje się ok. 30 różnym testom, których zadaniem jest wyeliminować ogniwa wadliwe i zbyt słabe, aby wyszły poza mury fabryk. Na tę chwilę Trina Solar chwali się osiemnastym już pobitym rekordem najwyższej wydajności ogniw krzemowych.

Moduły tego producenta posiadają certyfikat anty LID (LID to Light Induced Degradation, czyli zjawisko szybkiej, lecz krótkotrwałej degradacji pod wpływem padającego na ogniwo promieniowania słonecznego. Zjawisko spowodowane jest zanieczyszczeniem krzemu atomami tlenu, który wiąże wprowadzony do płytek krzemowych bor.) 

Panele, które chętnie polecamy to Trina Vertex S o mocy 400 Wp. Uzysk z m2 jest dużo większy niż przy większych mocach paneli z powodu standardowych wymiarów. Pozwala to także na zmieszczenie większej ilości paneli na mniejszym metrażu. Dzięki mniejszym wymiarom moduły są również bardziej odporne na mikropęknięcia. Mikropęknięcia występują w warstwie krzemu ogniwa fotowoltaicznego i często nie są widoczne gołym okiem. Jest to drobne i niegroźne naruszenie struktury ogniw, jednak ostatecznie mogą znacząco wpłynąć na przepływ prądu zwarciowego i obniżyć wydajność całego modułu.


 

NAGRODY

W marcu 2021 roku Trina Solar zdobyła siódmy z rzędu tytuł „Top Performer” certyfikowany przez PVEL za moduły o wysokiej niezawodności. PVEL to wiodące na świecie niezależne laboratorium badań niezawodności i wydajności, które na swoim koncie ma ponad 400 testów różnych materiałów, pochodzących od ponad 50 różnych producentów


CEL

“Naszą misją jest stymulowanie globalnego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie z korzyścią dla całej ludzkości.”, czytamy na oficjalnej stronie Trina Solar.. 


“Produkty Trina Solar zawsze zachowywały wysoką niezawodność i solidną wydajność w oparciu o nasze zaangażowanie w naszą politykę najwyższej jakości. W naszym modelu biznesowym upstream ściśle kontrolujemy jakość na każdym etapie procesu produkcyjnego, od krystalizacji krzemu po wdrażanie modułów w terenie. Gwarantujemy jakość naszych produktów najlepszą w branży 25-letnią dożywotnią gwarancją.”


 

Po więcej informacji zasięgnij u Swojego doradcy.

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz kontaktowy.