SolarEdge

2021-4-20 · Fotowoltaika

Na rynku: od 2006 roku
Pochodzenie: Izrael
Siedziba: Herzliya w Izraelu
Oddziały: w Izraelu‚ USA‚ Holandii‚ Francji‚ Włoszech‚ Wielkiej Brytanii‚ Chinach‚ Japonii‚ Niemczech‚ Australii‚ Brazylii‚ Indiach‚ Korei‚ Turcji i na Tajwanie

Strona: solaredge.com/pl

 

O FIRMIE

Firma ta jest jednym z największych globalnych producentów falowników do fotowoltaiki. Posiada prawie 2 miliony monitorowanych systemów na świecie.  Od 2006 roku firma ciągle się rozwija i notuje stały dochód‚ co czyni ją godnym zaufania producentem i dystrybutorem Twojego falownika. Stosują najnowsze technologie‚ a nadto pracują nad coraz nowszymi. W maju 2015 roku rozpoczęli współpracę z firmą Tesla Motors‚ celując we wspólne opracowanie rozwiązania do magazynowania energii fotowoltaicznej i zasilania awaryjnego dla rynku energii słonecznej w budynkach mieszkalnych‚ wykorzystując zoptymalizowany falownik SolarEdge w połączeniu z technologią akumulatorów Tesli. 

Założyciel firmy‚ Guy Sella‚ zmarł po walce z rakiem w 2019 roku.  

O FALOWNIKACH

Technologia HD-Wave zastosowana w jednofazowych falownikach SolarEdge została zaprojektowana z użyciem nowatorskiej technologii konwersji energii. Falownik może wygenerować czystą sinusoidę‚ eliminującą elementy wytwarzające pole magnetyczne i potrzebę zastosowania mocnego układu chłodzącego‚ co pozwala to na stworzenie jeszcze mniejszego i lżejszego falownika‚ co ułatwia transport i przechowywanie oraz pozwala na łatwy montaż wykonywany przez jedną osobę. Rekordowa wydajność‚ wynosząca 99%‚ umożliwia produkowanie większej ilości energii‚ co zapewnia poprawę zwrotu z inwestycji.


Falownik trójfazowy SolarEdge to połączenie wysokorozwiniętej technologii sterowania cyfrowego z wydajnym przekształcaniem energii‚ co pozwala na bezkonkurencyjne pozyskiwanie energii i zapewnia najlepszą w swojej klasie niezawodność.

Technologia stałonapięciowa zapewnia‚ że falownik fotowoltaiczny zawsze pracuje z najbardziej wydajnym dla Twojej instalacji napięciem wejściowym‚ niezależnie od liczby modułów w łańcuchu czy warunków otoczenia.


Co jeszcze oferuje Ci SolarEdge? To optymalizatory mocy‚ które przydają się w sytuacjach tymczasowego zacienienia modułu lub jego zabrudzenia. Zakładając‚ że 10%jednego panelu jest zacienione - bez optymalizatorów cała instalacja działa na 90%. Dzięki optymalizatorom tylko jeden panel - ten zacieniony - daje 90% swojej mocy. Reszta Twojej instalacji działa na 100%.

Solaredge stworzył wideo‚ w którym wnikliwie tłumaczy ideę optymalizacji każdego modułu. 


Oprócz tego dla falowników SolarEdge powstała kompatybilna aplikacja mobilna na Twój telefon‚ w której możesz stale i zdalnie monitorować pracę Twojej instalacji. Pobierz aplikację o nazwie SetApp‚ a później aktywuj‚ dokonaj rozruchu i konfiguruj inwerter z wygodnego fotela. 

NAGRODY

2010 rok przyniósł firmie tytuł światowego TOP 10 we wprowadzaniu innowacyjnej technologii energetycznej od Fast Company Magazine.


W 2016 otrzymali drugą już nagrodę z ramienia Intersolar w kategorii fotowoltaika za innowacyjną technologię HD Wave‚ o której przeczytasz pod nagłówkiem “O FALOWNIKACH”.


Wszystkie zdobyte nagrody znajdują się pod linkiem: https://www.solaredge.com/pl/media/awards 

CEL

Głównym celem firmy jest napędzanie przyszłości czystej energii. Koncentrują się na łagodzeniu zmian klimatycznych‚ które pozwolą nam dłużej cieszyć się tą Ziemią‚ którą znamy‚ poprzez uczynienie pobierania energii słonecznej bardziej przystępną cenowo i dużo bardziej wydajną. Od zawsze stawiali wysoko zrównoważony rozwój. 

W swojej działalności SolarEdge przewidziało także wsparcie finansowe szkoły dla dzieci w Kambodży. Uczęszczają do niej dzieci‚ o trudnej sytuacji finansowej‚ które mieszkają w slumsach i nie stać ich na opłacanie normalnej szkoły. Ta inicjatywa Solaredge umożliwiła im swobodny dostęp do edukacji.

 

O więcej informacji zapytaj Swojego doradcę.

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz kontaktowy.