Risen Energy

2021-4-20 · Fotowoltaika

Pionier w technologii PV.

Strona: https://risenenergy.com/


 

O FIRMIE

Risen Energy została założona w 1986 roku i notowana jako spółka publiczna w 2010 roku.

Risen Energy jest jednym z pionierów w branży solarnej i zaangażowała się w tę branżę jako ekspert ds. badań i rozwoju, zintegrowany producent od wafli krzemowych po moduły fotowoltaiczne, producent systemów off-grid, a także inwestor, deweloper inżynier i producent projektów PV.
Dążąc do dostarczania energii ze źródeł odnawialnych na całym świecie, Risen Energy rozwija się na arenie międzynarodowej z biurami i sieciami sprzedaży w Chinach, Niemczech, Australii, Meksyku, Indiach, Japonii, USA i innych krajach.
Po latach starań osiągnęła zdolność produkcyjną modułów na poziomie 19,1 GW.


 

O PANELACH 

W panelach Risen Energy wykorzystywane są technologie doskonale znane i sprawdzone również przez pozostałych producentów, a mianowicie technologia:

  • PERC,PERC, która polega na umieszczeniu w tylnej części ogniwa dodatkowej powłoki odbijającej, dzięki której fotony nie wchłonięte przez krzem mają szansę wrócić, zwiększając tym samym wydajność ogniwa. Poprawia to pracę modułów szczególnie rano i wieczorem, gdy na panele pada światło o dłuższych falach.
  • Half-cut, która polega na tym, że tradycyjne ogniwo przecina się na dwie równe połówki (stąd też inna nazwa – technologia połówkowa). Dzięki temu zmniejsza się opory elektryczne w ogniwie i związane z nimi straty energii. Co więcej moduły half-cut wykazują większą odporność na mikrouszkodzenia i tzw. hot-spoty, a także na zacienienia.
  • MBB (multi busbar) – busbary to cienkie elektrody przekazujące prąd z ogniw. W urządzeniach starszego typu, na ogniwo przypada standardowo 5 busbarów. Zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami ich liczba wzrasta nawet do 12, co poprawia ogólną wydajność i wytrzymałość modułu.
  • Bifacial – zgodnie z którą, moduły są projektowane tak, by były w stanie pochłaniać promieniowanie z obu stron – zarówno światło padające bezpośrednio ze słońca, jak i światło odbite. W zależności od otoczenia, pozwala zwiększyć to uzyski nawet o kilkadziesiąt procent.
Oprócz tego, warto wiedzieć, że moduły Risen Energy charakteryzują się brakiem pustych przestrzeni między ogniwami, co zwiększa moc i uzyski z ograniczonej powierzchni. Firma postawiła zadbała również o zwiększenie wytrzymałości ramy.  


 

NAGRODY

Odpowiednie produkty Risen Energy przeszły pomyślnie TüV, CE, GS, ROHS, REACH, PAHS i inne międzynarodowe certyfikaty i przejęły inicjatywę w przejściu systemu zarządzania środowiskowego ISO14001, systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz certyfikacji systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy GB / T28000.

ZInwestorzy w rozwój elektrowni fotowoltaicznych w 2014 roku. Złote wyróżnienie dla branży fotowoltaicznej 9. China Brand Festival 2015, pierwsza partia certyfikatów fotowoltaicznych „Top Runners” oraz inne nagrody. W 2017 roku firma zajęła 6 miejsce wśród 20 najlepszych chińskich producentów modułów fotowoltaicznych.


 

O więcej informacji zapytaj Swojego doradcę.

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz kontaktowy.