MÓJ PRĄD 2021

2021-4-20 · Fotowoltaika

CZYM JEST PROGRAM “MÓJ PRĄD”?

To projekt prowadzony w Polsce na bardzo szeroką skalę. Ma na celu wsparcie rozwoju energetyki prosumenckiej‚ oznacza to‚ że dotowane zostaną mikroinstalacje. “Program „Mój Prąd” cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Dzięki niemu nasz kraj przeżywa prawdziwy boom fotowoltaiczny. W ubiegłym roku w Polsce zainstalowano 2‚2 GW w PV – to dwukrotnie więcej niż w 2019 r.” mówi minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. JAK WYGLĄDAŁO TO W POPRZEDNICH LATACH?

Dotacja była jednorazowa‚ pokrywająca maksymalnie 50% ceny instalacji‚ ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. W praktyce dostawało się po prostu 5 tysięcy z budżetu przeznaczonego na dofinansowania.JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ TO W 2021 ROKU?

”Chcemy zbudować atrakcyjny model finansowania‚ a do tego potrzebny jest duży budżet. Jeżeli zostanie on przygotowany w czasie 2-3 miesięcy‚ to do połowy roku zostanie ogłoszony nabór wniosków” – poinformował Ireneusz Zyska‚ wiceminister klimatu. Budżet został już uchwalony na kwotę 500 milionów złotych! Pierwsza połowa tego roku została jednak przeznaczona na uporanie się z wypłacaniem dofinansowań i kompletowaniem dokumentów z drugiego naboru‚ a także przygotowywaniem się do trzeciej edycji. Trzecia tura programu więc wkrótce ruszy. Słowami wiceministra klimatu może to nastąpić na przełomie czerwca i lipca. Będziemy Cię na bieżąco informować‚ ale im szybciej założysz instalację‚ tym szybciej będziesz mógł wypełnić wniosek o przyznanie ci pieniędzy z dotacji. Śpiesz się!
O więcej informacji zapytaj Swojego doradcę.

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz kontaktowy.