Kodak

2021-4-20 · Fotowoltaika

Firma znana Nam od wielu lat

Na rynku: od 1888 roku

Pochodzenie: Stany Zjednoczone

Siedziba: Stany Zjednoczone, stan Nowy Jork, Rochester 

O FIRMIE

Firma Kodak od początku swojego istnienia, w XIX wieku, inwestowała w rozwój nowoczesnych jak na tamten czas technologii. Teraz, kiedy fotowoltaika stała się dla naszego zdrowia i środowiska tak ważnym elementem - postanowili zaproponować i w tej branży swoje rozwiązanie.


 

O FALOWNIKACH 

Kodak cechuje się innowacyjnym pomysłem na jedne z ważniejszych części falownika, najbardziej narażoną na uszkodzenia - kondensatory. Firma zastosowała inną metodę podczas tworzenia radiatora i jego systemu chłodzenia. Jest on połączony żebrową konstrukcją w kształcie gwiazdy, która zapewnia podwyższony o 30% przepływ ciepła względem konkurencyjnych produktów. To bardzo odczuwalny skok wydajności, który może znacząco wpłynąć na pracę całej instalacji. 

O jakości falowników Kodak świadczy także norma szczelności IP65, informująca o tym, w jakim stopniu przetworniki mocy są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak pyły i woda. 

Inwertery Kodak osiągają także jedne z najwyższych, bo ponad 98 procentowe, wskaźniki MPPT. Jest to moduł śledzenia mocy maksymalnej, który optymalizuje niejako pracę znajdujących się w tym samym łańcuchu paneli fotowoltaicznych. Im wyższy jest wskaźnik MPPT, tym lepsza wydajność samego falownika. 


 

O więcej informacji zapytaj Swojego doradcę.

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz kontaktowy.