Jinko Solar

2021-4-20 · Fotowoltaika

Największy na świecie dostawca paneli PV.

Strona: https://www.jinkosolar.com/en

 

O FIRMIE

Jinko to największy na świecie producent paneli fotowoltaicznych. Ich produkty zdobywają uwagę inwestorów farm fotowoltaicznych z całego świata, zważywszy na wysoką jakość jaką proponuje firma Jinko. 

Jinko powstało w 2006 roku i od tamtego czasu dokonało ogromnego skoku od zera do największego producenta paneli pv na świecie, zdolnego do wyprodukowania paneli o łącznej mocy 10 GW. Ich przedstawicielem w Europie jest Jinko Solar GmbH, z siedzibą w Niemczech. 

Jinko Solar znajduje się na pierwszym miejscu na prestiżowej liście Bloomberga, dotyczącej projektów finansowanych z kredytów terminowych po 1 lipca 2016. Jest to dowód wysokiego zaufania banków i inwestorów do tej marki. 

W 2020 roku Jinko Solar sprzedało panele o łącznej mocy 18,771 GW co dało firmie drugie miejsce na świecie pod względem sprzedaży. Jinko Solar posiada 9 fabryk produkcyjnych – większość z nich zlokalizowana jest w Chinach, a jedna w Malezji. Producent może również pochwalić się sprawnym łańcuchem logistycznym (który zapewnia terminowe dostawy), obejmującym ponad 20 centrów logistycznych i ponad 35 filii (m.in. w Niemczech, Szwajcarii czy Włoszech). 


 


O PANELACH

Jinko to prawdopodobnie największy producent paneli na świecie, które wytwarza zupełnie samodzielnie, od samego surowca, co zwykle pozytywnie wpływa na stabilność przedsiębiorstwa.

Moduły fotowoltaiczne Jinko wytrzymują 5400 MPa nacisku na przód, 2000 MPa nacisku na tył oraz na opady gradu o średnicy gradzin równej 25 mm spadających z prędkością 23 m/s.

Wykorzystują wiele nowoczesnych technologii, które warto omówić.

Half-cut – jest to rozwiązanie, w którym tradycyjne ogniwo dzieli się na dwie równe części (stąd też nazwa ogniw połówkowych). Dzięki temu możliwe jest ograniczenie wewnętrznych strat energii w ogniwie o 25%. Oprócz tego, moduły wykorzystujące technologię połówkową są bardziej odporne na zacienienia oraz mikropęknięcia. Tak zbudowany panel, nawet przy zacienieniu na jednej połowie panela - pozwala na pracę tej drugiej. Panel bez technologii half-cut, przy zacienieniu nie pracuje w ogóle.

Jinko Solar

Multi-busbar (MBB) – busbary to cienkie ścieżki biegnące w przedniej i tylnej części ogniwa, których zadaniem jest przewodzenie energii elektrycznej. Aktualnie, w standardowych modułach liczba bus barów zwykle wynosi 5. Produkty Jinko mogą pochwalić się 9 i więcej bus barami, co pozwala zmniejszyć opory i straty prądu. Ogniwa z większą liczbą bus barów są także bardziej podporne na mikropęknięcia oraz wolniej się starzeją. Co więcej, bus bary w panelach Jinko mają okrągły przekrój, dzięki czemu są w stanie lepiej absorbować światło i generować więcej energii.

Jinko Solar

Ogniwa typu N – inaczej niż najpopularniejsze dzisiaj ogniwa typu P, w ogniwach typu N, górna warstwa krzemu jest naładowana ujemnie. W produkcji tego typu ogniw nie stosuje się domieszek boru, dzięki czemu są one bardziej odporne na degradację wywołaną światłem (efekt LID będący główną przyczyną starzenia się modułów). Dużo lepiej radzą sobie także z pracą w wysokich temperaturach, co przekłada się na większe uzyski.

technologia Tiling Ribbon – czyli technologia łączenia ogniw, która pozwala zminimalizować odstępy między ogniwami. Dodatkowo, sprasowanie łączenia sprawia, że ogniwo jest bardziej wytrzymałe i mniej podatne na mikrouszkodzenia.

technologia PERC – w której do ogniwa wprowadza się dodatkową warstwę odbijającą promienie słoneczne. Dzięki niej, odbite fotony mają szansę ponownie zostać odbite i wchłonięte przez krzem.

W ofercie Jinko znajdziemy również panele bifacial, czyli panele dwustronne, które są w stanie pochłaniać nie tylko promieniowanie padające na nie bezpośrednio, ale również promieniowanie odbite od otoczenia – trawy, piasku, cementu czy wody. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie uzysków nawet o 30%. 

NAGRODY

Jinko od wielu lat zdobywa wyróżnienia w testach niezawodności, za którymi stoją DNV GL oraz PVEL. W 2021 roku ich najlepszy moduł otrzymał 3 wyróżnienia z 5.

Warto podkreślić, że Jinko Solar w 2021 roku pobiła rekord sprawności pełnowymiarowego ogniwa typu N w technologii TOPCon (Tunnel Oxide Passivating Contact), które osiągnęło efektywność na poziomie 25,25%.

Jako jeden z największych producentów na świecie, Jinko Solar regularnie (od 2016 roku) pojawia się na liście Tier 1.

Panele Jinko znakomicie wypadają również pod względem jakości produktów. Produkty tej marki rekordowo często otrzymywały tytuł Top Performer w prestiżowych testach przeprowadzanych przez instytut PVEL. Na liście laureatów znajdują się co rok, od 2014 roku. 

Po więcej informacji zasięgnij u Swojego doradcy.

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz kontaktowy.