JA Solar

2021-4-20 · Fotowoltaika

Solar champion.

Strona: https://risenenergy.com/


 

O FIRMIE

Założona w 2005 roku firma JA Solar jest producentem wysokowydajnych produktów fotowoltaicznych.

Dzięki 12 bazom produkcyjnym i ponad 20 oddziałom na całym świecie, działalność firmy obejmuje płytki krzemowe, ogniwa, moduły i elektrownie fotowoltaiczne. Produkty JA Solar są dostępne w 135 krajach i regionach i są szeroko stosowane w naziemnych elektrowniach, komercyjnych i przemysłowych dachowych systemach fotowoltaicznych oraz domowych systemach fotowoltaicznych na dachach.

Dzięki zaletom ciągłych innowacji technologicznych, solidnych wyników finansowych i ugruntowanej globalnej sieci sprzedaży i serwisu, JA Solar został dobrze przyjęty i uznany przez klientów z kraju i zagranicy. Firma jest notowana na Fortune China 500 i Global Top 500 New Energy Enterprises już od kilku dobrych lat.


 

O PANELACH 

Patrząc na proste, stylowe logo i niemiecko brzmiącą nazwę wydawać by się mogło, że JA Solar wywodzi się z Niemiec, tymczasem to jeden z największych chińskich producentów paneli słonecznych. I nie ma na co narzekać, bo ich produkty są chińskie w cenie, ale z pewnością nie pod względem jakości. 

W panelach Jinko zastosowano kilka nowoczesnych technologii.

  • PERC, która polega na umieszczeniu w tylnej części ogniwa dodatkowej powłoki odbijającej, dzięki której fotony nie wchłonięte przez krzem mają szansę wrócić, zwiększając tym samym wydajność ogniwa. Poprawia to pracę modułów szczególnie rano i wieczorem, gdy na panele pada światło o dłuższych falach.
  • Half-cut, która polega na tym, że tradycyjne ogniwo przecina się na dwie równe połówki (stąd też inna nazwa – technologia połówkowa). Dzięki temu zmniejsza się opory elektryczne w ogniwie i związane z nimi straty energii. Co więcej moduły half-cut wykazują większą odporność na mikrouszkodzenia i tzw. hot-spoty, a także na zacienienia.


 

NAGRODY

Firma JA Solar została niedawno wyróżniona pieczęcią Top Brand PV Modules Europe 2021 od EuPD Research, wiodącej jednostki certyfikującej w branży PV. To szósty rok z rzędu, w którym JA Solar zdobywa tę nagrodę od pierwszego zdobycia nagrody w 2016 r.

 

 

Firma została również wyróżniona jako najlepsza marka fotowoltaiczna w regionie MENA, a także w siedmiu krajach europejskich, w tym w Niemcy, Francja, Polska, Hiszpania, Włochy, Holandia Szwajcaria. Top Brand PV Seal to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych certyfikatów w globalnym przemyśle PV. Biorąc pod uwagę ocenę klientów oraz ogólną jakość i wydajność produktów PV, nagroda wyróżnia najbardziej niezawodnych i godnych zaufania producentów modułów PV na rynkach regionalnych i krajowych, co stanowi cenne referencje dla dalszych klientów w zakresie doboru modułów.


 

O więcej informacji zapytaj Swojego doradcę.

Masz więcej pytań? Wypełnij formularz kontaktowy.